fbpx

Z poniedziałkowej serii startupów: poznajcie AAT!

Dziś poniedziałek, więc czas kontynuować nasz cykl o startupach, które ratują świat. Firma którą chcemy wam dziś przedstawić to Animal Alternative Technologies, czyli firma, która zajmuje się produkcją mięsa hodowlanego komórkowo.

Klasyczna produkcja mięsa ma negatywny wpływ na środowisko z powodu intensywnego zużycia gruntów, wody i paszy. Emisja gazów cieplarnianych, wycinanie lasów i degradacja ekosystemów przyczyniają się do zmian klimatycznych i utraty bioróżnorodności. Alternatywy, takie jak roślinne źródła białka i mięso wytwarzane w laboratoriach, są kluczowe dla ochrony środowiska.

Animal Alternative Technologies to nowo powstały startup biotechnologiczny typu B2B z siedzibą na Uniwersytecie w Cambridge. Ich celem jest stworzenie kompleksowego i skalowalnego systemu produkcji Mięsa Kulturowego, obejmującego technologie umożliwiające, sprzęt, oprogramowanie oraz specjalistyczne procesy, mające na celu demokratyzację dostępu do zrównoważonej żywności poprzez stworzenie czegoś w rodzaju renesansu w przemyśle ferm zwierzęcych.

Są oni jedną z pierwszych na świecie firm zajmujących się Mięsem Kulturowym, skupiając się przede wszystkim na oprogramowaniu i analizach. Tworzą oni innowacyjne narzędzia i metody, które pozwalają nam rozwijać oraz optymalizować bioprocesy związane z Mięsem Kulturowym, aby uczynić go wykonalnym nawet w największej skali.

Podsumowując, Animal Alternative Technologies to startup biotechnologiczny, którego celem jest ratowanie ziemi poprzez produkcję mięsa hodowlanego komórkowo. Jako pionierzy w dziedzinie Mięsa Kulturowego umożliwiają skalowalną produkcję tego typu mięsa, dążąc do zrównoważonego i ekologicznego przyszłego systemu żywnościowego.

PS. Dajcie znać jeśli znacie jakieś startupy, które również ratują świat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autor

Ostatnie artykuły