fbpx

Biówka - biodegradowalna reklamówka

Oferowane przez nas BIÓwki są biodegradowalne. Wyprodukowane z naturalnych składników, a do produkcji używa się dwóch rodzajów skrobi: kukurydzianej i ziemniaczanej.
Green King Biowka Biówka

Jak rozkłada się BIÓwka?

Ekologiczne produkty w ogóle nie zawierają polietylenu, powszechnego we współczesnej produkcji szkodliwego związku rozkładającego się przez setki lat. Worki, torby i folie rozkładają się w ok. 30 dni. Każda reklamówka produkowana jest zgodnie z normą EN13432:2002 i posiadają certyfikat VINCOTTE. Dodatkowo mogą być certyfikowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

Potencjał tworzenia GWP (w kg CO2 przy produkcji 1000 torebek

Torby papierowe
60
Torby foliowe
55
BIÓwka
20

Szkodliwy dla środowiska jest plastik

Plastik nie występuje w naturze, jest sztucznym tworzywem. Jego niska cena sprawia, że tony plastiku zaśmiecają Ziemię i wpływają na jakość życia ludzi. W ciągu roku na całym świecie 330 mld m3 wody jest zużywane do produkcji plastikowych opakowań.

Plastik nie jest biodegradowalny

Z czasem natomiast rozpada się na mikroskopijne cząsteczki zwane mikroplastikiem, które zanieczyszczają środowisko. Plastik rozkłada się kilkaset lat, a niektóre jego rodzaje nawet kilka tysięcy lat lub dłużej np. styropian. 

Tworzywa sztuczne, które trafiają do środowiska mogą zanieczyszczać nawet powietrze, którym oddychamy.  Najpierw zanieczyszczona zostaje woda, bo do niej z pomocą kanalizacji i ścieków dostają się mikrocząstki tworzyw sztucznych. Pochodzą one m.in. z kosmetyków, płynów do kąpieli.

folia 1024x696 Biówka
torba 1024x557 Biówka

Plastik i inne tworzywa działają negatywnie na środowisko morskie na wiele różnych sposobów

Wygląd niektórych śmieci może zmylić polujące zwierzęta, np. torby foliowe dla żółwi morskich przypominają pływające w wodzie meduzy. 

Naukowcy ostrzegają, że to co się dzieje z plastikiem i w ogóle z tworzywami sztucznymi, to „niekontrolowany eksperyment na skalę globalną”.  Do 2050 roku na śmietnik i do środowiska trafi kolejne 12 mld ton tworzyw sztucznych.

To jest odpowiedź na nurtujące nas pytanie „Dlaczego nie wybieramy plastiku?”, który nie pozornie ale bardzo szkodliwie wpływa na naszą Ziemię. Jest to szczególnie istotne dla ludzi, zwierząt, natury.