fbpx

Biome Makers – Startupy, które ratują świat

Witajcie w ten piękny poniedziałek. Cieszymy się, że jesteście z nami i czytacie nasze artykuły. Podjęliśmy decyzję, aby zapoczątkować pewną serię artykułów, mianowicie opisać startupy (młode, rozwijające się przedsiębiorstwa), które mają duży wpływ na ekologię. Na pierwszy ogień bierzemy startup zza oceanu – Biome Makers.

Czy wiesz, że zdrowa gleba jest kluczowa dla produkcji żywności, ochrony klimatu i bioróżnorodności? Niestety, gleba na całym świecie jest narażona na degradację i erozję, spowodowaną przez nadmierne wykorzystanie nawozów, pestycydów i uprawy monokulturowe. Dlatego potrzebne są nowe sposoby na odbudowę i ochronę gleby.

Jednym z nich jest Biome Makers, startup założony w 2015 roku przez Alberto Acedo i Adriána Ferrero w Dolinie Krzemowej. Biome Makers zajmuje się poprawą zdrowia gleby poprzez wspieranie rolników na całym świecie w ulepszaniu zarówno swoich praktyk rolniczych, jak i biznesowych. Startup oferuje rolnikom szczegółowe raporty i analizy dotyczące płodności, bioróżnorodności i stanu zdrowia gleby, aby pomóc im dokonywać świadomych i wpływowych zmian.

Biome Makers wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji opartą na swojej wiedzy z zakresu agronomii (nauki o uprawie roli i produkcji roślinnej), aby stworzyć wirtualnego asystenta, który jest w stanie pomóc rolnikom zwiększyć plony i jakość upraw. Startup współpracuje z ponad 3000 rolników z 30 krajów i ma biura w USA, Hiszpanii i Francji.

Biome Makers jest przykładem startupu, który łączy innowację technologiczną z ekologiczną misją. Pokazuje też, że dbanie o glebę to nie tylko kwestia środowiskowa, ale także ekonomiczna i społeczna.

Źródło: https://www.trio.dev/blog/environmental-startups

PS. Znacie jakieś ciekawe startupy o działalności proekologicznej? Dajcie nam koniecznie znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autor

Ostatnie artykuły