fbpx

Aurora Solar – startup, który ratuje świat

Dziś poniedziałek, a to znaczy, że czas na kolejny wpis w naszym cyklu o startupach, które ratują świat. Tym razem przedstawiamy firmę, która zajmuje się tematem bardzo popularnej u nas, a także czystej energii – chodzi oczywiście o energię słoneczną.

Czy wiesz, że energia słoneczna jest jednym z najczystszych i najtańszych źródeł energii odnawialnej? Według Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA), energia słoneczna może pokryć ponad jedną czwartą globalnego zapotrzebowania na energię elektryczną do 2050 roku. Jednak aby to osiągnąć, potrzebne są nowe narzędzia i usługi, które ułatwią dostęp do tej energii.

Jednym z nich jest Aurora Solar, startup założony w 2013 roku przez Christophera Hoppera i Samuela Adeyemo w San Francisco. Aurora Solar dostarcza firmom zajmującym się energią słoneczną oprogramowanie do projektowania i sprzedaży systemów solarnych dla klientów zdalnie. Oprogramowanie to pozwala na tworzenie dokładnych modeli 3D budynków, obliczanie potencjalnej produkcji energii słonecznej, generowanie ofert cenowych i umów oraz zarządzanie projektami.

Aurora Solar pomaga firmom solarnym zaoszczędzić czas i pieniądze, poprawić jakość usług i zwiększyć sprzedaż. Startup współpracuje z ponad 5000 firmami solarnymi z USA, Kanady, Australii i innych krajów. W 2020 roku Aurora Solar zdobyła 50 milionów dolarów w rundzie finansowania serii B, a wraz z planowaną inwestycją rządu USA w wysokości prawie 2 bilionów dolarów w sektor energii odnawialnej, przyszłość tego startupu wygląda obiecująco.

Aurora Solar jest przykładem startupu, który wykorzystuje technologię cyfrową, aby ułatwić przejście na zieloną energię. Pokazuje też, że energia słoneczna jest nie tylko korzystna dla środowiska, ale także dla gospodarki i społeczeństwa.

PS. A Wy, znacie jakieś startupy, które ratują świat? Dajcie znać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autor

Ostatnie artykuły